• logo
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo

​054-4552788

עדי אביהו חאמי

שותף לעסק פעיל, קיים ועובד

הרבה פעמים יש עסק קיים שעובד היטב, מכניס משכורת יפה בסוף החודש ויש לו פופולריות רבה. אך הבעלים מרגיש שהוא צריך שותף על מנת להרים את העסק, להתחלק במשימות, להוריד מהנטל ולהכניס עוד כספי השקעה לטובת שיפוץ או שדרוג. בסיטואציות כאלו נהוג שבעל העסק יחפש אחר פתרון בדמות שותף. חיפוש אחר שותף ניתן לעשות באמצעות האינטרנט באתרים ייעודים, כך שמדובר באופציה קיימת ושנוחה ליישום.

זהירות

המכשול היחיד שקיים בהחלטה שכזו זה ליפול על שותף בעייתי, על שותף שתוך זמן קצר מתגלה כלא אמין, עצלן ולא אפקטיבי. על מנת להימנע מסיטואציה שכזו או לחלופין להיות ערוכים לה ניתן לעשות שני דברים. קודם כל יש לברור בסבלנות את השותף, לא למהר לסגור עסקה, לברר עליו באופן מעמיק, לדבר עם שותפים קודמים שלו וכדומה. שנית יש להיוועץ עם עורך דין כך שייעץ לכם אלו סעיפים להכניס לחוזה, כך שהשליטה תישאר בידיים המנהל הראשי וניתן יהיה לפרק את השותפות במקרה הצורך.

יתרון

עבור אדם פרטי שפתאום מקבל הצעה להיות שותף בעסק פעיל קיים ועובד, זו יכולה להיות ממש מתנה וזאת כיוון שמדובר בעסק שכבר עומד על הרגליים, יש לו מחזור עסקאות חיובי, לקוחות חוזרים, שם מוכר, שיטת עבודה שמוכיחה את עצמה, קשר עם ספקים, שגרה, את כל האישורים הרצויים, מיקום, קונספט שעובד וכדומה. כך שעל השותף רק לחבור אל העסק הקיים וליהנות מכל ההטבות. נכון שלרוב יש גם להכניס השקעה כספית, אך שלב זה רק הוגן וגם לא מפחיד כיוון שניתן לחזות תוך כמה זמן ההשקעה תחזיר את עצמה כיון שכבר יש עובדות בשטח.

כמובן שכאשר מקימים עסקים חדשים ונאלצים לשכור עובדים יש לקחת בחשבון החזרי מס לשכירים על מנת שלא תשלמו מיסים מעל מה שנדרש ע"פ חוק.

בחירה מושכלת ומקצועית

על אדם שמבקש להיות שותף בעסק קיים לבחור בעסק מצליח, ובעסק שהתחום שלו מושך את אותו שותף אופציונלי באופן אישי. באופן שכזה יש גם עניין, גם סיכויים טובים לרווחיות וגם עתיד מזהיר לאותו עסק. כמו כן לעיתים מחפשים אחר שותף לעסק מדשדש וגם זה שווה בדיקה, כי הכול תלוי בסיבות הכישלון ומאוד יכול להיות שעם שותף נכון העסק יפרח.

בחירת שותף לעסק בצורה נבונה זה כמו בחירה בחברת המתמחה בעיצוב וכמובן בניית אתרים  - יוצרים יחדיו משהו מושלם שיכול להצליח.