• logo
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo

​054-4552788

עדי אביהו חאמי

עסקים למכירה מסעדות חנויות

כיום יזם שמבקש להיכנס אל תחום העסקים ולהחזיק במסעדה או חנות משלו יכול לבחור באחת משתי האופציות. האופציה הראשונה היא להקים עסק מאפס, עסק חדש, שעדיין אינו מוכר וממותג והאופציה השנייה היא לרכוש עסק קיים מבעלים שהחליט לפרוש מסיבות כאלו או אחרות, (אלו יכולות להיות סיבות הקשורות לחוסר רווחיות, או סיבות אישיות שאינן קשורות לרווחיות העסק). לאופציה השנייה יש לא מעט יתרונות ועם זאת יש לבחון אותה בקפידה וזאת על מת להגדיל את הרווחים העתידיים.

יתרונות

היתרונות של רכישת עסק קיים קודם כל מתרכזות בעובדה שניתן להרוויח כבר ביום הראשון כיוון שהעסק פועל באופן רציף ועל כן יש בו כבר צוות שיודע לתקתק משמרת, יש לו ספקים שמכירים את הסחורה הרצויה, יש לו לקוחות שמכירים את המקום וכדומה. בנוסף עסק קיים מחזיק בנתונים פיננסים כך שאם מבקשים לבדוק אותו מקרוב ניתן לקבל תחזיות של הוצאות מול רווחים באופן מוכח שחור על גבי לבן, (ולא כמו בעסק חדש בו ניתן רק לנחש). לבסוף עסק קיים כבר ספג את הקושי ואת ההפסדים של ההתחלה ועל כן כל שנותר הוא לקחת את המושכות ולהמשיך לדהור לעבר ההצלחה, בדיוק כפי שתהליך של פרסום בפייסבוק הנעשה בצורה טובה עוזר להצלחת העסק ברשת החברתית.

טיפים

רכישת עסק קיים יש לבצע רק לאחר שנעשתה בדיקה מעמיקה לגבי הכדאיות הכלכלית. בדיקה זו אין לסיים בבדיקה שמסתכלת על המצב הרווחי של הבעלים הקודמים וזאת כיוון שלא חסרים מקרים בהם עסק מצליח הפסיק להיות כדאי כאשר הוחלפו הבעלים או לחלופין סיטואציה בה מדובר על עסק כושל שהצליח להרים את עצמו ולהיות רווחי בזכות התבונה עסקית של מפעילו החדש. על מנת למקסם את הניתוח תמיד מומלץ להתייעץ עם אדם מקצועי ובעל ידע בתחום זיכיון.

פה עבורכם

אם כל זאת מעניין אתכם, דעו שהגעתם אל המקום הנכון, אל המקום בו ניתן למצוא מגוון אופציות לזכיינות. כידוע זכיינות הינה אופציה של רכישת עסק קיים, רק שיש להקים סניף נוסף באופן עצמאי. אתם מוזמנים לעבור על האופציות השונות וברגע שמשהו תופס אתכם ומרגיש לכם נכון, אנו כבר נהיה שם עבורכם על מנת לעזור לכם לחבור אל יועץ הזכיינות של אותה רשת.