• logo
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo

​054-4552788

עדי אביהו חאמי

עסקים חמים למסירה

נתחיל עם זה שעסק חם הנו עסק שמספק פרנסה טובה באופן קבוע לבעליו. עסק חם יכול להיות מוגדר ככזה גם אם בפועל הוא אינו כזה, לדוגמה סניף של מקדונלדס שמיועד למסירה. לכאורה מדובר בעסק חם כיוון שכולם יודעים כמה מקדונלדס הינה מעצמה חסרת תקדים, אך בפועל יש לבדוק מקרוב את העסק הספציפי לפי נתונים של מיקום, תחלופת אנשים, הכנסות חודשיות מול הוצאות, המתחרים המיידים וכדומה. כך שבשורה התחתונה כל עסק, חם ככול שיהיה, יש להעביר בדיקה דקדקנית.

בחירה

עסק למסירה אינו אומר שמדובר במתנה, אלא בעסק שבעליו החליט מסיבותיו שלו, לעזוב את הניהול ולמכור אותו לאדם אחר. לרוב ככול שהעסק יהיה יותר מבוקש, כך הבעלים יברור את הבחירה למי למסור אותו. וזאת כי גם אם מעתה והלאה הוא כבר לא יראה ממנו שקל, הוא עדיין ירצה לראות את העסק שהקים בעבודה קשה ממשיך לצמוח ולשגשג. על כן לעיתים על מנת לעשות רושם חיובי על אותו מוכר, אנשים נעזרים ביועצים מומחים אשר מנחים אותם כיצד לפעול בתחום ולהתחיל זיכיון לעסק.

תפקידו של יועץ

עוד מתפקידו של יועץ מומחה בתחום זה לנתב את העסקה ולבדוק את האמינות שלה וזאת כיוון שלעיתים אדם מוכר את העסק כשברקע יש שותפים נוספים, אדם מוכר עסק בעודו מחויב לשכירות לתקופה ארוכה, או שבעל עסק מעיד על רווחיות ובפועל מדובר על הפסדים. לבסוף תפקידו של יועץ זה לדעת לראות את התמונה השלמה, כך שגם אם ברגע נתון נראה שהעסק אינו רווחי, ראייה מקצועית עשויה לראות את המכשולים ואת הפתרונות ועל כן יהיה כדאי לרכוש את העסק הכושל ולהוביל אותו אל עבר הצלחה בתהליך של זכיינות.

תזמון

עסק חם למסירה יהיה כזה שיש לו קהל לקוחות, שהוא נמצא באזור טוב, שמחזור העסקאות שלו מרשים, שהוא פופולארי ובעל שם טוב בשוק. כך שאם אתה אדם עצמאי שאוהב אתגרים ותמיד חלמת על עסק משלך, אל לך למהר ויש לבדוק היטב לפני שקופצים למים. אך מרגע שזיהית פוטנציאל בעסק שמיועד למסירה, אל לך להתעכב ויש לפנות אל הבעלים עוד באותו היום בדיוק כפי שרואים דומייין פנוי עם ותק וכדאיות רכישה כדי להתחיל תהליך של קידום בגוגל בצורה טובה ומוצלחת יותר.