• logo
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo

​054-4552788

עדי אביהו חאמי

עסקים חמים למכירה

מהותו העיקרית של עסק היא להוביל למינוף ורווח עבור הבעלים. הבעיה היא שלא כל עסק מגשים את המטרה ולעיתים עסקים שנראים מבטיחים מתגלים כאכזבה. על כן כאשר עסקים קיימים מעידים על עצמם שהם מציאה או “עסק חם”, אין להסתפק בכך אלא לבדוק את אמינות המידע. בדיקה זו יש לעשות ע”י גוף מקצועי אשר מבין בקריאת השוק, בהיבטים פיננסים, במגמות עתידיות, בטרנדים עכשוויים, בניתוח קהל היעד, בבניית תוכנית עסקית וכדומה.

בקווים כללים

אם זאת כן ניתן להצביע באופן כללי על עסק כדאי, על עסק חם. בחיתוך גס ניתן לומר שעסק שכזה יהיה עסק שיכול להצביע על רווחיות קבועה, על לקוחות חוזרים, על הוצאות מתונות, על התאמה לעידן הנוכחי, על רווחיות לאורך זמן, על סניפים נוספים שגם עומדים בכול אותם סטנדרטים ושכמובן המחיר המבוקש עליו הנו שווה את ההוצאה. לעיתים גם אם כרגע נדמה שהמחיר גבוה, התוכנית העסקית והניסיון עשויים להצביע על כיסוי ההוצאה תוך זמן קצר, כמו שלפעמים כדי לרכוש אתר עם וותק דומיין כדי להצליח טוב יותר בתהליך של קידום אורגני ברשת כך זה גם בעסקים.

זכיינות

זכיינות היא דרך אחת שמייצגת עסקים חמים למכירה. זכיינות היא אופציה נהדרת כאשר  אופציה זו מציגה מצב בו יש חנות אחת שעובדת היטב אך היא רוצה לגדול ולהתפתח ועל כן מחפשת אחר זכיינים אשר יוסיפו עוד סניפים. במקרה זה רוב זה כוח וככול שיש עוד סניפים, כך הלקוחות יותר ישוכנעו שמדובר במוצר איכותי וכדאי, אנשים יותר יכירו את העסק ועל כן הפופולאריות הרבה תהווה גב יציב להצלחה בהמשך.

עסק קיים

אופציה נוספת עבור עסק חם למכירה היא סיטואציה בה לא מדובר בסניף נוסף אלא פשוט בעסק מצליח שבעליו מחליט לצאת לעיסוק אחר ועל כן מחפש להמשיך לקיים את העסק ובמקביל להרוויח ממכירת הקונספט שהקים ושמניב רווחים. גם פה מדובר בצעד כדאי כיוון שזו סוג של מתנה, (רק כזו שעולה כסף), כיוון שזה עסק שכבר עובד ומוכר וכל שיש לעשות הוא פשוט להמשיך מאותה נקודה של הבעלים הקודמים. אנו כאן מציעים לכם מגוון אופציות להצטרף ולהיות זכיינים ואף אופציה לחבור אל האנשים שמטפלים בזכיינות. כך שאם עסק מסוים מעניין אתכם אל תתמהמהו והשיגו את השאר.